KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297695
*
nr 1229 7695
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 19x26 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 15:33:17
1
100 kr
17/1 17:12:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
nr 1229 7695
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 19x26 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 15:33:17 | 1 | 100 kr |
17/1 17:12:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37